Menu Zamknij
3 min czytania

Cena sera mascarpone

Ser mascarpone 250g kosztuje

Średnio

10,00 zł

Cena min.

8,00 zł

Cena max.

12,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Cena mascarpone za standardowe opakowanie 250 g wynosi w granicach 8,00 – 12,00 zł. Koszt 500 g mascarpone to wydatek około 20 zł.

Ser mascarpone bez wątpienia jest doskonale znany wszystkim fanom kultowego, włoskiego deseru – tiramisu. To jednak tylko jedne z jego zastosowań! Co tak naprawdę skrywa się pod nazwą serka mascarpone? Gdzie można go wykorzystać? Ile kosztuje mascarpone? Na te pytania odpowiadamy poniżej!

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
koszalin8,002023-01-18
bydgoszcz12,002023-01-17
deser z serem mascarpone

Mascarpone – co to jest?

Mascarpone to kremowy, delikatny i słodki serek twarogowy o gładkiej konsystencji, pochodzący z Lombardii. Wytwarza się go ze śmietanki mleka krowiego, a nie tak jak inne sery – z samego mleka krowiego. Jest przez to znacznie tłustszy i wysokokaloryczny (zawiera od 60% do 80% tłuszczu).

Co robi się z mascarpone?

Mascarpone ze względu na swoją kremową konsystencję i słodki, śmietankowy smak jest wykorzystywany przede wszystkim do deserów i ciast. Najbardziej znane zastosowanie mascarpone to wspomniane już we wstępie tiramisu, w którym poza serkiem znajdziemy także nasączone w kawie biszkopty, likier amaretto, kakao, jajka.

Mascarpone można wykorzystać ponadto do innego rodzaju słodkości – rurek z kremem, ciast czekoladowych, malinowej chmurki, sernika. Niektórzy stosują go również do sosów, traktując jako alternatywę dla śmietany.

Mascarpone cena

Ile kosztuje serek mascarpone? Ceny mascarpone nieco różnią się od siebie, w zależności od producenta, sklepu, regionu. Na cenę mascarpone wpływa także jego masa. Standardowo sprzedaje się go w opakowaniach po 250 g i 500 g.

  • mascarpone 250g cena – za 250 g serka mascarpone zapłacimy w granicach 8 – 12 zł.
  • mascarpone 500g cena – 0,5 kg mascarpone kosztuje średnio około 20 zł.

Przy aktualnych dużych wahaniach cen produktów spożywczych rekomendujemy jednak, aby podane tutaj wartości traktować wyłącznie orientacyjnie.

To może Cię również zainteresować

Entuzjaści kuchni włoskiej sięgają po niego regularnie. To ser o wyjątkowym, charakterystycznym aromacie i smaku, którym przyprawia się wiele dań. O czym mowa? Oczywiście, że o parmezanie – najpopularniejszym na świecie włoskim serze, cieszącym się coraz to większym zainteresowaniem również w naszym kraju. Ile kosztuje parmezan? Jak można go wykorzystać?

Przeczytaj więcej

Cena za psa rasy husky pozostanie zdeterminowana przez różne czynniki. Jeżeli marzysz właśnie o huskym, nie powinna być ona jednak wyłącznym kryterium jego wyboru. Koniecznie zapoznaj się także z usposobieniem tej rasy, jej wymaganiami w zakresie pielęgnacji, żywienia, wychowania, czy aktywności. My odpowiemy dzisiaj na jedno z najczęściej zadawanych pytań, czyli ile kosztuje husky syberyjski – rasa psów należących do grupy szpiców. 

Przeczytaj więcej

Szukasz idealnego, czworonożnego pupila, jednak preferujesz zwierzątka o mniejszych rozmiarach? Co powiesz w takim razie na chihuahuę? Miniaturowego pieska, który doczekał się nawet swojego filmu! Mimo że psy chichuahua bywają często kojarzone z psami „celebryckimi”, wybieranymi przez znane osobistości, to również jedne z popularniejszych psów domowych w Polsce. Czy chihuahua to odpowiedni pies dla Ciebie? Ile kosztuje chihuahua? Z jaką ceną należy się liczyć w przypadku szczeniaka z hodowli?

Przeczytaj więcej

Zobacz jak przygotować naleśniki z serkiem mascarpone

Sprawdź przepisy z wykorzystaniem serka mascarpone

[Głosów: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *