Menu Zamknij
3 min czytania

Adobe Lightroom cena. Ile kosztuje Lightroom classic, a ile Lightroom mobile?

Lightroom cena to odpowiednio 9,83 € / 12,29 € / 24,59 € za miesiąc, w zależności od wybranego planu. Lightroom mobile jest dostępny do pobrania za darmo, bez funkcji Premium.

Adobe Lightroom to obok Photoshopa najpopularniejszy na całym świecie program do profesjonalnej obróbki zdjęć. Korzystają z niego oczywiście wszyscy zawodowi fotografowie, jednakże równie chętnie wybierają go osoby związane z fotografią tylko dorywczo lub hobbystycznie. Ile kosztuje Lightroom? Jakim wydatkiem będzie Lightroom Classic, a jakim wersja mobilna?

Szczegółowa oferta na stronie Adobe 

ekran monitora

Na co pozwala Lightroom?

Adobe Lightroom to program stworzony do szybkiej i jednocześnie profesjonalnej, efektownej obróbki zdjęć. Oferuje szereg podstawowych, jak i tych bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak:

  • korekta jasności, kontrastu, koloru
  • kadrowanie
  • zmiana tekstury, szczegółu, zamglenia, ekspozycji
  • filtry
  • korygowanie
  • maskowanie
  • ustawienia predefiniowane

Adobe Lightroom cena – od czego zależy?

Lightroom jest oferowany w różnych planach fotograficznych, które różnią się od siebie dostępnymi funkcjami (aplikacjami) oraz pamięcią do przechowywania zdjęć w chmurze. Im bardziej rozbudowany, a zatem lepszy pakiet wybierzemy, tym też cena ta będzie odpowiednio wyższa.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że Creative Cloud dzieli także swoją ofertę usług z uwzględnieniem różnych grup klientów – użytkowników indywidualnych, studentów, firm, czy szkół i uczelni wyższych. Jeżeli chcesz korzystać nie tylko z Lightrooma, ale również innych aplikacji, takich jak Photoshop, inDesign, Illustrator, na stronie Adobe zapoznasz się z aktualną ofertą cenową za wszystkie i pojedyncze aplikacje/usługi Creative Cloud.

Lightroom Classic cena i Lightroom mobile cena

Na stronie Adobe wyróżniono 3 dostępne pakiety:

  • Plan fotograficzny 20 GB – wszystkie funkcje programów Lightroom, Lightroom Mobile i Photoshop + 20 GB miejsca w chmurze za kwotę 9,83 € z VAT na miesiąc w pierwszym roku. Jest to cena uwzględniająca promocję w wysokości 20% dla nowych klientów: „Rabat dotyczy pierwszej płatności w ramach planu rocznego lub miesięcznego, ale nie ma zastosowania do kolejnych płatności cyklicznych”.
  • Lightroom (1 TB) – wszystkie funkcje programów Lightroom, Lightroom Classic i Lightroom mobile + 1 TB miejsca w chmurze za kwotę 12,29 € z VAT na miesiąc.
  • Plan fotograficzny (1 TB) – wszystkie funkcje programów Lightroom, Lightroom Mobile i Photoshop + 1 TB miejsca w chmurze za kwotę 24,59 € z VAT na miesiąc.

Przed wyborem każdego z tych pakietów można skorzystać z 7-dniowego, darmowego okresu próbnego.

Lightroom mobile za darmo?

Dokładnie tak! Aplikacja Lightroom mobile jest dostępna całkowicie za darmo, po uprzednim utworzeniu konta w Adobe. W ramach bezpłatnej wersji otrzymujesz dostępu do naprawdę sporego zestawu funkcji, pozwalających na efektowną obróbkę zdjęć. Jeżeli interesują Cię jednak bardziej zaawansowane ustawienia, konieczne będzie wykupienie jednego z przedstawionych pakietów.

To może Cię również zainteresować

Dzięki usłudze YouTube Premium możesz słuchać swojej ulubionej muzyki bez uciążliwych reklam oraz w tle, a ponadto pobierać i zapisywać utwory, aby następnie swobodnie odtwarzać je w samolocie, czy pociągu, gdy nie masz dostępu do Internetu. Nic więc dziwnego, że funkcja YouTube Premium od razu spotkała się ze sporym zainteresowaniem! Ile kosztuje YouTube Premium w Polsce?

Przeczytaj więcej

HBO Max, jeszcze do niedawna znane jako HBO GO to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nowy serwis HBO Max odróżnia od swojego poprzednika przede wszystkim jeszcze wyższa jakość transmisji – 4K Ultra HD. Ile kosztuje HBO Max? Od czego zależy HBO cena w 2022 r.? Jakie seriale i filmy znajdziesz na tej platformie? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

Popularność serwisów streamingowych z dostępem do bogatej biblioteki filmów i seriali to sposób na uwolnienie się od męczących i rozpraszających uwagę reklam. Jedną z wielu z możliwości jest właśnie Viaplay, działający już od 2007 r. Jaki jest koszt Viaplay? Jakie rozwiązania oferuje ta platforma i co możesz na niej zobaczyć?

Przeczytaj więcej

Poznaj różnice pomiędzy Lightroom a Lightroom Classic

[Głosów: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *