Menu Zamknij
4 min czytania

Bojownik cena

Rybka bojownik kosztuje

Średnio

35,00 zł

Cena min.

30,00 zł

Cena max.

40,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Cena rybki bojownik w sklepie zoologicznym wynosi około 30,00 – 40,00 zł za samca.

Poza psami, kotami, czy chomikami jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych są również bez wątpienia rybki. A wśród rybek na szczególną uwagę zasługuje z kolei tytułowy bojownik, który swoim wspaniałym wyglądem skutecznie przykuwa uwagę i wzbudza ogromne zainteresowanie. Co to za gatunek i jakie ma wymagania? IIe kosztuje bojownik w sklepie zoologicznym?

 

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
cieszyn40,002023-05-31
gdańsk30,002023-05-30
rybka bojownik

Bojownik – co to za ryba?

Bojownik to wyjątkowy gatunek ryby, który może stanowić piękną ozdobę Twojego akwarium. Co do zasady nie jest jednak polecany początkującym hodowcom, niemającym doświadczenia z rybami.

Bojownik, a dokładnie bojownik syjamski lub bojownik wspaniały (Betta splendens), jako najpopularniejszy z przedstawicieli tego gatunku, należy do słodkowodnych ryb labiryntowych, pochodzących z Azji Południowo-Wschodniej (Półwysep Indochiński). Nazwa nawiązuje w tym przypadku do dwóch zasadniczych cech ryb z tej rodziny – ich waleczności (samce staczają ze sobą gwałtowne walki) oraz wspaniałości, co odnosi się do wyglądu. Bojowniki, w szczególności samce, wyróżniają się pięknym, różnorodnym ubarwieniem oraz długą i wysoką płetwą grzbietową.

Rybka bojownik – co warto o niej wiedzieć przed zakupem?

Bojowniki (samce) należą do ryb o agresywnym usposobieniu, jednak, co ważne, tylko wtedy, gdy dzielą akwarium z innymi samcami ze swojego gatunku. W ten sposób ustalają między sobą hierarchię. W pozostałych przypadkach są natomiast znacznie spokojniejsze.

Bojownika zaleca się trzymać w kwadratowym lub prostokątnym akwarium (w okrągłym może stracić orientację), najlepiej zamykanym. Jego wielkość musi uwzględniać, czy stanie się ono domem dla jednego, czy dwóch lub więcej osobników. Z pewnością należy wystrzegać się zbyt małych naczyń.

Woda w akwarium bojownika powinna mieć temperaturę w granicach 25 – 28 st. C (bojownik jest rybą ciepłolubną, nielubiącą skoków temperatury, co grozi u niego ryzykiem przeziębienia), o pH 6 – 7,5 i twardości: miękka do średnio twardej.

Na wyposażenie akwarium dla bojownika powinna składać się natomiast bogata szata roślinna, stanowiąca zarazem schronienie dla słabszych rybek. Mogą być to przykładowo rośliny z rodzaju Cabomba, Salvinia, Hygrophlia.

Bojowniki nie są wymagające w zakresie żywienia. Można karmić je m.in. suszoną karmą. Trzeba jednak pamiętać, że należą do ryb mięsożernych, dlatego nie będą w stanie przetrwać, żywiąc się wyłącznie roślinnością wodną. W ich diecie muszą pojawić się m.in. bezkręgowce i larwy owadów.

Ryby te żyją średnio 3 – 5 lat.

Rybka bojownik cena – ile kosztuje bojownik?

Cena bojownika bywa zróżnicowana i zależy głównie od kwestii takich jak płeć ryby oraz jej miejsce zakupu. Samce są w tym przypadku droższe niż samice. Więcej zapłacimy także za rybkę w profesjonalnym sklepie, który specjalizuje się wyłącznie w sprzedaży ryb akwariowych.

Ile kosztuje w takim razie rybka bojownik? Cena bojownika w sklepie zoologicznym wynosi najczęściej w granicach 30,00 – 40,00 zł za samca. Samice kosztują natomiast około 15 zł.

To może Cię również zainteresować

Szukasz idealnego, czworonożnego pupila, jednak preferujesz zwierzątka o mniejszych rozmiarach? Co powiesz w takim razie na chihuahuę? Miniaturowego pieska, który doczekał się nawet swojego filmu! Mimo że psy chichuahua bywają często kojarzone z psami „celebryckimi”, wybieranymi przez znane osobistości, to również jedne z popularniejszych psów domowych w Polsce. Czy chihuahua to odpowiedni pies dla Ciebie? Ile kosztuje chihuahua? Z jaką ceną należy się liczyć w przypadku szczeniaka z hodowli?

Przeczytaj więcej

Jamniki to niezwykle charakterystyczne, niewielkie psy z wydłużonym tułowiem i krótszymi łapkami. Rasa ta niegdyś wykorzystywana do polowań, dzisiaj znana jest przede wszystkim jako domowa. Marzysz właśnie o jamniku? Zobacz, czy jest to pies dla Ciebie oraz ile kosztuje jamnik!

Przeczytaj więcej

„Pies cavalier cena” to jedno z pierwszych i najczęstszych zapytań, które zadają sobie osoby zainteresowane kupnem zwierzaka tej rasy. Te wyjątkowo towarzyskie, łagodne i przyjazne psy budzą dzisiaj ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Nic dziwnego, ponieważ ich uroczy wygląd nie pozwala przejść obok nich obojętnie! Jeśli Ty również rozważasz jego zakup, z tego artykułu dowiesz się, ile kosztuje cavalier king charles spaniel i od czego zależy jego cena!

Przeczytaj więcej

Poznaj błędy jakie mogą popełniać posiadacze bojownika

Przeczytaj również

[Głosów: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *