Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztuje fretka? Cena fretki domowej

Fretka domowa kosztuje

Średnio

600,00 zł

Cena min.

200,00 zł

Cena max.

1000,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Czy przeszło Ci kiedyś przez myśl, że Twoim domowym pupilem może zostać także fretka? Ten udomowiony drapieżnik zyskał na popularności w latach 80. XX wieku. Dzisiaj nie należy ona wprawdzie do osobników cieszących się największym zainteresowaniem, jednakże musisz wiedzieć, że jest to zwierzę towarzyskie i lubiące kontakt z człowiekiem! Odpowiednio zaopiekowana fretka może dożyć nawet kilkunastu lat! Ile kosztuje fretka domowa i czego potrzebuje na co dzień?

Cena fretki domowej waha się od około 200,00 – 1000,00 , w zależności od miejsca, sposobu jej zakupu.

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
poznań1000,002022-11-16
lublin200,002022-11-04
fretka

Fretka – gdzie kupić?

Dwoma podstawowymi sposobami nabycia fretki jest jej zakup w sklepie zoologicznym lub z hodowli. Odradza się natomiast kupowania fretek drogą internetową, na aukcjach lub z innych, niepewnych źródeł, w szczególności, gdy sprzedawca nie podaje informacji o pochodzeniu zwierzęcia.

Fretka cena – co wpływa na jej wysokość?

Koszt fretki pozostaje uzależniony przede wszystkim od miejsca i sposobu jej zakupu, a także jej wieku. Najtańsze oferty pojawiają się przeważnie na aukcjach internetowych, które, jak wskazywaliśmy powyżej, nie są jednak do końca bezpieczną metodą pozyskania fretki. Najdroższym wydatkiem będzie natomiast fretka kupowana z renomowanej hodowli. Nabycie drapieżnika tą drogą daje zdecydowanie większą pewność odnośnie do jego prawdziwego stanu zdrowia i pochodzenia.

Ile kosztuje fretka? Fretka domowa cena w sklepie i hodowli

Cena fretki w sklepie zoologicznym waha się najczęściej od około 200 zł do około 600 zł. Za fretkę u hodowcy możesz zapłacić z kolei nawet 1000 zł.

Kilka informacji o fretce domowej

Jeśli interesuje Cię zakup fretki domowej, tych kilka informacji przyda Ci się przed podjęciem ostatecznej decyzji:

  • Fretka domowa żyje średnio 6-15 lat, co czyni ją zwierzęciem długowiecznym, podobnie jak koty i psy.
  • Fretka, jako że jest zwierzęciem drapieżnym, pozostaje mięsożerna. Jej pożywienie stanowi m.in. indyk, kurczak, wieprzowina (z wyjątkiem surowej!), kaczka, baranina, a także żółtka kurze i jaja przepiórcze.
  • Największa aktywność fretki przypada na godziny poranne i wieczorne.
  • Fretka potrzebuje odpowiednio dużej klatki (może być piętrowa, ponieważ lubi się wspinać).
  • Fretka jest drapieżnikiem aktywnym, lubiącym ruch, dlatego w ciągu dnia powinna być wypuszczana z klatki lub wyprowadzana na spacer.
  • Fretkę wyróżniają cechy takie jak ciekawość, zwinność i szybkość.
  • Drapieżnik ten wymaga szczepienia na nosówkę i wściekliznę.
  • Fretki wydzielają specyficzny zapach, który niestety często bywa przyczyną rezygnowania z opieki nad tymi zwierzakami przez niemogących przyzwyczaić się do niego właścicieli.

To może Cię również zainteresować

Czy zastanawiając się nad idealnym zwierzęciem domowym, w Twojej głowie chociaż przez chwilę pojawiła się myśl, że może być nim również jeż? Jeśli nie interesują Cię koty, psy, chomiki, szynszyle, żółwie, króliki, czy rybki, sprawdź, ile kosztuje jeż i jakie ma wymagania!

Przeczytaj więcej

Żółw nie należy do pospolitych zwierząt domowych. Mimo że cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż psy, czy koty, w praktyce okazuje się wspaniałym pupilem. Z opieką nad żółwiem poradzą sobie nawet dzieci. Oczywiście pod czujnym okiem dorosłych! Jeśli interesują Cię mniej typowe zwierzęta domowe, z pewnością będziesz ciekaw, ile kosztuje żółw. Pora to sprawdzić!

Przeczytaj więcej

Szynszyla to dzisiaj jeden z najpopularniejszych gryzoni, wybieranych do hodowli domowej. Zanim jednak zdecydujesz się na tego wyjątkowego osobnika, zastanów się, czy możesz zapewnić mu odpowiednie warunki do życia. Z pewnością będzie interesować Cię również to, ile kosztuje szynszyl? Sprawdź ponadto, ile kosztuje szynszyla biała!

Przeczytaj więcej

Sprawdź ciekawostki na temat hodowli fretek

Zobacz więcej zdjęć fretek

[Głosów: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *