Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztuje jeż? Cena jeża domowego

Cena za jeża domowego z hodowli oscyluje w granicach

Średnio

500,00 zł

Cena min.

400,00 zł

Cena max.

600,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Czy zastanawiając się nad idealnym zwierzęciem domowym, w Twojej głowie chociaż przez chwilę pojawiła się myśl, że może być nim również jeż? Jeśli nie interesują Cię koty, psy, chomiki, szynszyle, żółwie, króliki, czy rybki, sprawdź, ile kosztuje jeż i jakie ma wymagania!

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
koszalin 500,002023-03-18
warszawa600,002022-11-04
poznań400,002022-11-02
jeż domowy

Jeż domowy hodowla w domu – o czym warto wiedzieć?

Mówiąc o jeżyku domowym, mamy na myśli w szczególności jeża pigmejskiego, znanego także pod nazwą afrojeża białobrzuchego (Atelerix albiventris). 

Jeżeli rozważasz kupno jeża domowego, musisz pamiętać przede wszystkim o tym, że są to zwierzęta nocne, rozpoczynające swoją aktywność wieczorami.  Jeż w ciągu dnia śpi i nie powinno mu się w tym przeszkadzać. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy chcesz podarować go dziecku. Ich hodowla nie będzie zadaniem absorbującym i wymagającym, a przy tym kosztownym. Jeże nie potrzebują również szczególnego kontaktu z człowiekiem. Z natury są raczej nieśmiałe. Stosunkowo długo przyzwyczajają się do nowego miejsca i osób. Nie należą jednak do zwierząt agresywnych, a kolce używane są tylko w sytuacjach niebezpiecznych i wywołujących u nich stres. Jeże domowe nie powodują także alergii i nie wydzielają żadnych charakterystycznych zapachów.

W domowych warunkach jeżyka powinno trzymać się w terrarium. Klatka, ze względu na pręty, nie będzie tutaj rozwiązaniem rekomendowanym. W terrarium warto, aby znalazł się termometr, termostat i ogrzewanie, co wynika z faktu, że jeże pigmejskie wykazują dużą wrażliwość i podatność na zmiany temperatury. Minimalne wymiary terrarium to 120x50x50 cm. Jego wyposażenie powinno obejmować ponadto odpowiednią wyściółkę (m.in. podkłady chłonne, kocyki polarowe), zaciemniony domek (ew. śpiworek), miseczki na wodę i jedzenie, a także zabawki.

Jeż domowy cena – co decyduje o koszcie jeża?

Cena jeżyka to tylko jedna z wielu kwestii, która powinna zainteresować Cię przed zakupem tego szczególnego osobnika. O tym, ile kosztuje jeż domowy, decyduje głównie miejsce, sposób jego zakupu oraz ubarwienie.

Jeż – cena za jeża z hodowli

Ile kosztuje jeż hodowlany? Za jeża pigmejskiego z hodowli i z rodowodem zapłacisz w granicach 400,00 – 600,00 zł. Wśród dostępnych ofert znajdziesz jednak również droższych osobników. W przypadku natknięcia się na jeże sprzedawane w znacznie niższych cenach warto zachować większą czujność i zwrócić uwagę na ich pochodzenie.

To może Cię również zainteresować

Jamniki to niezwykle charakterystyczne, niewielkie psy z wydłużonym tułowiem i krótszymi łapkami. Rasa ta niegdyś wykorzystywana do polowań, dzisiaj znana jest przede wszystkim jako domowa. Marzysz właśnie o jamniku? Zobacz, czy jest to pies dla Ciebie oraz ile kosztuje jamnik!

Przeczytaj więcej

Żółw nie należy do pospolitych zwierząt domowych. Mimo że cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż psy, czy koty, w praktyce okazuje się wspaniałym pupilem. Z opieką nad żółwiem poradzą sobie nawet dzieci. Oczywiście pod czujnym okiem dorosłych! Jeśli interesują Cię mniej typowe zwierzęta domowe, z pewnością będziesz ciekaw, ile kosztuje żółw. Pora to sprawdzić!

Przeczytaj więcej

Żółw chiński to jeden z popularniejszych żółwi hodowlanych, będący jednocześnie jednym z najmniejszych żółwi wodno-lądowych. Przeważnie osiąga on wielkość od około 12 cm do 18 cm. Osoby zainteresowane kupnem tego gatunku zastanawiają się z reguły, ile żyje żółw chiński oraz ile kosztuje. Na te oraz inne pytania odpowiadamy w artykule.

Przeczytaj więcej

Poznaj ciekawostki na temat hodowli jeży

Zobacz więcej zdjęć jeży

[Głosów: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *