Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztuje szynszyl? Sprawdź cenę

Szynszyl domowy kosztuje

Średnio

225,00 zł

Cena min.

50,00 zł

Cena max.

400,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Szynszyla to dzisiaj jeden z najpopularniejszych gryzoni, wybieranych do hodowli domowej. Zanim jednak zdecydujesz się na tego wyjątkowego osobnika, zastanów się, czy możesz zapewnić mu odpowiednie warunki do życia. Z pewnością będzie interesować Cię również to, ile kosztuje szynszyl? Sprawdź ponadto, ile kosztuje szynszyla biała!

Szynszyl to koszt rzędu około 50,00 400,00 zł, w zależności od umaszczenia futerka i miejsca zakupu.

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
warszawa400,002022-11-16
luboń50,002022-11-04
szynszyl na ręce

Gdzie kupić szynszylę?

Pierwszym miejscem, które przychodzi nam do głowy, gdy zastanawiamy się nad zakupem gryzonia, jest oczywiście sklep zoologiczny. Jeśli chcesz kupić szynszyla, możesz dokonać tego jednak również w innym miejscu – u renomowanego, profesjonalnego hodowcy! Uważaj natomiast na duże, niepewne hodowle tych zwierzaków, oferujące je w znacząco niższych cenach.

Szynszyl cena – co na nią wpływa?

Wspomniany powyżej sposób nabycia szynszyli, jest jednym z czynników przesądzających o cenie tych gryzoni. Istotny wpływ wywrze na nią również futro, a dokładniej jego umaszczenie i rodzaj. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że jedyną i naturalną barwą szynszyli jest tak zwany standard, czyli szare umaszczenie futerka. Pozostałe, takie jak szynszyla biała, beżowa, czy perłowo czarna, są wynikiem mutacji genetycznych. O ostatecznej cenie gryzonia zadecyduje ponadto jego wiek, pochodzenie, odmiana (szynszyla mała lub krótkoogonowa) oraz inne, specjalne cechy.  

Szynszyla – ile kosztuje? Cena szynszyli małej, białej, krótkoogonowej

To, ile zapłacimy za szynszylę, będzie zależeć przede wszystkim od miejsca jej zakupu oraz wybarwienia i gatunku.

I tak cena szynszyla w sklepie zoologicznym rozpoczyna się czasami już od 50 zł za małe osobniki w odmianie standard, czyli szarej. Średnio jednak zapłacimy za nie w przedziale 80-150 zł. Nieco więcej może kosztować Cię natomiast zakup szynszyli z hodowli.

Odpowiednio droższa będzie także każda inna odmiana kolorystyczna. Szynszyla mała cena za białego gryzonia może wynosić w granicach 200-300 zł, a za szynszylę ebony osiągać nawet 400 zł. Nieco tańsze będą z kolei szynszyle beżowe, kosztujące około 100-300 zł.

Jak hodować szynszylę w domu?

Cena szynszyla nie powinna być oczywiście jedyną interesującą Cię kwestią. Jeśli chcesz hodować tego gryzonia w domu, pamiętaj, że:

  • Szynszyle należą do zwierząt skocznych i ruchliwych, dlatego potrzebują dużej klatki. Wyposaż ją nie tylko w schronienie, ale i liczne zabawki, atrakcje, takie jak tunele, gryzaki. Klatkę najlepiej ustawić w zacisznym miejscu, unikając bezpośredniej ekspozycji na słońce.
  • Szynszyle potrzebują stałego dostępu do jedzenia. Są roślino- i trawożerne, dlatego w ich klatce nigdy nie powinno zabraknąć siana, ziół, trawy. Warto uzupełniać dietę również gotowymi, dedykowanymi mieszkankami z granulatem.
  • Szynszyle nie kąpią się w wodzie, a wyłącznie w specjalnym piasku lub pyłku wulkanicznym, dlatego nie wolno ich namaczać! W klatce należy umieścić specjalny basenik z zawartością, w którym gryzoń będzie mógł zadbać o regularną higienę. 

To może Cię również zainteresować

Czy zastanawiając się nad idealnym zwierzęciem domowym, w Twojej głowie chociaż przez chwilę pojawiła się myśl, że może być nim również jeż? Jeśli nie interesują Cię koty, psy, chomiki, szynszyle, żółwie, króliki, czy rybki, sprawdź, ile kosztuje jeż i jakie ma wymagania!

Przeczytaj więcej

Żółw nie należy do pospolitych zwierząt domowych. Mimo że cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż psy, czy koty, w praktyce okazuje się wspaniałym pupilem. Z opieką nad żółwiem poradzą sobie nawet dzieci. Oczywiście pod czujnym okiem dorosłych! Jeśli interesują Cię mniej typowe zwierzęta domowe, z pewnością będziesz ciekaw, ile kosztuje żółw. Pora to sprawdzić!

Przeczytaj więcej

Żółw chiński to jeden z popularniejszych żółwi hodowlanych, będący jednocześnie jednym z najmniejszych żółwi wodno-lądowych. Przeważnie osiąga on wielkość od około 12 cm do 18 cm. Osoby zainteresowane kupnem tego gatunku zastanawiają się z reguły, ile żyje żółw chiński oraz ile kosztuje. Na te oraz inne pytania odpowiadamy w artykule.

Przeczytaj więcej

Zobacz ciekawostki o hodowli szynszyli

Zobacz więcej zdjęć szynszyli

[Głosów: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *