Menu Zamknij
4 min czytania

Ile kosztuje wizyta w solarium? Ceny za minutę opalania

Koszt minuty opalania to

Średnio

2,10 zł

Cena min.

1,60 zł

Cena max.

2,60 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Ceny solarium za minutę wahają się średnio od 1,60 do 2,00  w zależności od regionu. 

Jak w szybki i niedrogi sposób uzyskać piękną opaleniznę? Oczywiście, że w solarium! Kobiety, jak również mężczyźni, którzy chcą cieszyć się skórą muśniętą słońcem nawet w okresie jesiennym i zimowym, bez konieczności wyjeżdżania do egzotycznych krajów, chętnie korzystają dlatego z tych usług. Jeśli Ty także rozważasz taką opcję, na pewno interesuje Cię, jak przygotować się do takiego opalania oraz ile kosztuje solarium? Sprawdźmy!

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
warszawa2,602023-02-02
kraków1,602023-02-02
solarium

Solarium cena – od czego zależy?

Łączny koszt wizyty w solarium będzie zależeć od tego, ile czasu poświęcisz na opalanie – podstawą wyceny jest w tym przypadku jedna minuta. 

To, ile kosztuje minuta w solarium, zależy natomiast od wielu czynników. Trzeba wskazać tu przede wszystkim region, lokalizację solarium na mapie Polski. Przeważnie wyższe ceny oferują większe miasta. Nieco taniej będzie z kolei w mniejszych miejscowościach. Na cennik wpływa również renoma danego zakładu. To, czy jest to duża firma, mająca swoje solaria w innych miastach, czy też działająca wyłącznie regionalnie. Czasami o ostatecznym koszcie przesądzi także długość sesji opalania, rodzaj kabiny i jej funkcje lub pora dnia, w której zdecydujesz się skorzystać z usług (do 12:00 i po 12:00).

W ostatnim czasie istotnymi czynnikami determinującymi ceny w polskich solariach stały się ponadto podwyżki prądu oraz długi lockdown wprowadzony w związku z pandemią. Niewykluczone dlatego, że przy dalszych podwyżkach cen energii wzrośnie i koszt za minutę opalania w solarium.

Solarium cena za minutę 2022

Ile kosztuje wizyta w solarium? Średnie ceny za minutę wahają się od 1,60 zł do 2,00 zł. Z  reguły są dziś jednak bliższe górnej granicy, czyli 2,00 zł. Oczywiście w miastach takich jak Warszawa, cena za minutę opalania może wynosić nawet  2,60 zł. Wciąż znajdziesz również usługi tańsze, za przykładowo 1,40 zł za minutę.

Czasami korzystną finansowo opcją, pozwalającą nieco zaoszczędzić, okazują się oferowane przez salony karnety na opalanie. Jeśli regularnie korzystasz z tych usług, z pewnością warto rozważyć ich zakup

O czym warto wiedzieć, wybierając się do solarium po raz pierwszy?

Jeśli będziesz opalać się z wykorzystaniem lamp UV po raz pierwszy, poza tym, ile kosztuje solarium w 2022 r., z pewnością zainteresują Cię także inne kwestie:

  • Jeśli chcesz, aby opalanie przebiegało bezpiecznie, a przy tym dawało pożądane, piękne efekty, korzystaj z usług renomowanych zakładów.
  • Na miejscu pracownice salonu powinny udzielić Ci wszystkich niezbędnych informacji, a także dopasować rodzaj kabiny (łóżka) i czas trwania opalania do koloru Twojej skóry.
  • Jeśli na Twojej skórze znajdują się znamiona, przed pierwszą wizytą w solarium warto skonsultować się z lekarzem (podobnie w przypadku uszkodzeń naskórka, ciąży, po okresie rekonwalescencji, czy zabiegu medycyny estetycznej).
  • Przed opalaniem nie nakładaj na swoje ciało żadnych balsamów, kremów, make-upu – używa się tu tylko specjalnych kosmetyków solaryjnych.
  • Przestrzegaj ustalonych czasów opalania i dawek. Rób przerwy pomiędzy sesjami. Nie opalaj się częściej niż raz dziennie.

To może Cię również zainteresować

Golden retriever to jeden z psów najczęściej spotykanych w polskich domach, podobnie jak labrador. Każda osoba zastanawiająca się nad jego zakupem, będzie zainteresowana również tym, ile kosztuje szczeniak golden retriever. Jeśli Ty także marzysz o tym lojalnym, przyjacielskim i rodzinnym psie, ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje!

Przeczytaj więcej

Czy interesowało Cię kiedyś to, ile kosztuje naładowanie telefonu? W związku z tym, że smartfony stały się nieodłączną częścią naszego życia, urządzeniami, które towarzyszą nam zawsze i wszędzie, wymagają przez to regularnego, częstego ładowania. Większość nas robi to każdego dnia! Ile kosztuje jedno naładowanie telefonu? Jaki jest miesięczny lub roczny koszt ładowania telefonu? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

HBO Max, jeszcze do niedawna znane jako HBO GO to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nowy serwis HBO Max odróżnia od swojego poprzednika przede wszystkim jeszcze wyższa jakość transmisji – 4K Ultra HD. Ile kosztuje HBO Max? Od czego zależy HBO cena w 2022 r.? Jakie seriale i filmy znajdziesz na tej platformie? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej na temat opalania w solarium

[Głosów: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *