Menu Zamknij
2 min czytania

Ile kosztuje żółw? Sprawdź ceny żółwi!

Żółw kosztuje średnio od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych w zależności od gatunku.

Żółw – ile kosztuje? Wszystko zależy od gatunku!

Cena żółwia jest uzależniona przede wszystkim od jego gatunku. Do najtańszych należą żółwie ostrogrzbiete. Ich cena wynosi około 30 zł. Za żółwie czerwonolice i żółtolice, a także żółwie chińskie zapłacisz od kilkudziesięciu zł do około 200 zł. Najdroższe są żółwie stepowe i greckie. Tutaj ceny mogą wynosić od 400 zł do nawet 600 zł. Warto wspomnieć ponadto o żółwiach zawiasowych (Kinixys belliana), kosztujących od około 800 zł do 1000 zł.

Żółw

Żółw nie należy do pospolitych zwierząt domowych. Mimo że cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż psy, czy koty, w praktyce okazuje się wspaniałym pupilem. Z opieką nad żółwiem poradzą sobie nawet dzieci. Oczywiście pod czujnym okiem dorosłych! Jeśli interesują Cię mniej typowe zwierzęta domowe, z pewnością będziesz ciekaw, ile kosztuje żółw. Pora to sprawdzić!

Gdzie kupić żółwia?

Zastanawiając się nad kupnem żółwia, nasze myśli kierują się najczęściej w kierunku sklepu zoologicznego, gdzie znajdziemy wiele przedstawicieli tego gatunku. Jeśli jednak masz w swojej okolicy specjalistyczny sklep z gadami, rekomendujemy, aby udać się właśnie tam. Jest to miejsce, w którym otrzymasz fachową pomoc i dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji dotyczących opieki nad żółwiami. Sprzedażą żółwi zajmują się również indywidualni hodowcy.

W każdym przypadku pamiętaj, aby odpowiednio zweryfikować wybranego sprzedawcę oraz uzyskać od niego dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia. Żółwie są objęte międzynarodową ochroną, co wpływa także na ograniczenia w ich handlu. Ważne jest zatem to, aby przed zakupem mieć pewność odnośnie do ich legalnego pochodzenia.

Ile kosztuje żółw w sklepie zoologicznym, a ile z hodowli?

Na cenę żółwia może wpływać także to, gdzie zostanie zakupiony. Nieco niższe ceny oferują przeważnie sklepy zoologiczne. Droższe są z kolei żółwie pochodzące z profesjonalnych hodowli, choć i tu zdarzają się wyjątki.

Obejrzyj jakie istnieją gatunki żółwi

Przeczytaj również

Zobacz przepiękne zdjęcia żółwi

[Głosów: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.